KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 10676012
nr 1067 6012
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Tuschteckning, Gideon Börje (1891-1965), Swartlings ridskola, 1910-tal, Gamla ridstallet & ridhuset
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 november 2016
kl 19:26:07
2/11 21:04:45
7/11 16:48:26
Gideon Börje
Läs mer om Gideon Börje